BFM 89.9

Podcast  >  Night Shift  >  Bila Larut Malam  >  Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Nirmala Subramaniam, Agensi Kaunseling & Pengurusan Kredit (AKPK)

25-May-17 00:00

Buku Tiga Lima #3 - Kereta Baru Takut Terburu-buru, Kereta Terpakai Takut Poket Pokai

Pada masa kini, kereta dianggap sebagai satu keperluan wajib untuk memudahkan pergerakan kita. Tetapi, dari sudut kewangan, adakah ianya boleh dianggap sebagai satu pelaburan yang bijak? Sekiranya sememangnya perlu kita memiliki kereta, apakah yang boleh kita lakukan untuk memastikan pembelian kita itu cermat dan padan dengan status kewangan kita? Buku Tiga Lima cuba mencari jalan terbaik untuk sampai ke destinasi tersebut.


This and more than 60,000 other podcasts in your hand. Download the all new BFM mobile app.

Categories: 

Tags:  AKPKcar loanCar Ownershipfinancing loanfinancial planningused carGrabUbercar maintenance


Share this podcast




Play / Pause

Listen now : Morning Brief

Today’s Shows



6:00 AM

The 6AM Stretch

7:00 AM

World Market Watch

7:15 AM

Morning Brief

8:00 AM

The Breakfast Grille

(LIVE) Syed Saddiq, Founder, MUDA

8:30 AM

Morning Brief

9:00 AM

Opening Bell

9:35 AM

The Property Show

10:05 AM

Open For Business

Ling Hooi Yin, Founder, TinyPinc Miniatures

11:05 AM

HerVantage

Emeritus Professor Zuraina Majid

12:00 PM

Enterprise Biz Bytes

1:00 PM

The Breakfast Grille Repeat

Syed Saddiq, Founder, MUDA

2:05 PM

Live & Learn

Ketuanan Pengundi #2 -

3:05 PM

Earth Matters

Budget 2023: A Wishlist For the Environment

4:05 PM

Health & Living

Should We Protect Children from Smoking, or Protect Their Right to Smoke?

5:00 PM

Popek Popek Parlimen

5:35 PM

Today On Twitter

6:05 PM

Inside Story

7:05 PM

The Evening Edition

7:35 PM

Popcorn Culture

Review: Blonde

8:00 PM

Cruise Control

Daniel Fernandez, dsf.my | Ariff Roose | Richard Bradbury

10:00 PM

The Pulse