BFM 89.9

Podcast  >  Night Shift  >  Bila Larut Malam  >  Kereta Mainan, Bukan Mainan

Kereta Mainan, Bukan Mainan

Nazim Badruddin | Fazrul Nizam (Tok Janggut), TJ’s Touch

14-Sep-17 00:00

Kereta Mainan, Bukan Mainan

Kalau disebut Hot Wheels, mereka yang berpeluang bermain dengan kereta replika mainan itu akan terkenang dengan zaman silam mereka semasa kecil. Namun, seperti pelbagai lagi hobi masa kini, Hot Wheels tidak lagi terhad hanya kepada kanak-kanak. Orang dewasa juga menggilai hobi ini, dan mengumpulnya. Bila Larut Malam berkunjung ke sesi pertemuan penggemar Hot Wheels, dan meneroka bagaimana orang dewasa memanfaatkan hobi mereka ini, sama ada mengumpul dan menjual semula, ataupun mengubahsuainya.



Download the BFM mobile app. Stay at home and stay up-to-date.

Tags:  Hot WheelsHot Wheels collectorsHot Wheels customisationtradingCulture, History, Heritage

Dan Lain-Lain

Share this podcast

Latest Podcasts




Play / Pause

Listen now : Open For Business: Fuze Ecoteer

Today’s Shows



6:00 AM

The 6AM Stretch

7:05 AM

Market Watch

7:15 AM

Morning Brief

8:05 AM

The Breakfast Grille

Tan Bin Ru, Southeast Asia CEO, OneConnect Financial Technology

8:30 AM

Morning Brief

9:00 AM

Opening Bell

9:35 AM

The Property Show

10:05 AM

Open For Business

Fuze Ecoteer

11:05 AM

Tech Talk

MSP with Matt Armitage

12:00 PM

Enterprise Biz Bytes

1:00 PM

The Breakfast Grille Repeat

Tan Bin Ru, Southeast Asia CEO, OneConnect Financial Technology

2:05 PM

The Daily Digest

3:05 PM

Live & Learn

Interview with Subashan Vadibeler

4:05 PM

Health and Living

Doctor in the House: Malaysians Are Getting Older, But What Are We Doing About It?

5:05 PM

The Evening Edition

8:05 PM

On The Ball

9:00 PM

A Bit of Culture

10:00 PM

The Flow